Category: علمی

>ترازوی کالری سوزی شما اینجاست
هر ورزش چقدر کالری می سوزاند

راحت ترین ورزش
اگر با سرعت 12 کیلومتر در ساعت بدوید ، در هر 30 دقیقه حدود 400 کالری می سوزانید. در ضمن یادتان باشد دویدن یک فعالیت ایده آل قلبی تنفسی است. در اینو نوع ورزش ، قدرت پاها و تداوم ورزشی ، حداکثر است اما برای اندام فوقانی فایده زیادی ندارد. یادتان باشد که قبل از شروع دویدن ، گرم کنید ، کفش مناسب بپوشید و سرعت خودتان را به گونه ای تنظیم کنید که آسیب نبینید.
------
دوچرخه سواری
یک ورزش فوق العاده در گروه ورزش های غیروزنی است. (ورزش های وزنی به ورزش هایی گفته میشود که در آن وزن بدن ، باید توسط عضلات بدن به حرکت گرفته شود) بسته به میزان سرعت و زاویه ای که در آن رکاب می زنید، در هر نیم ساعت بین 300 تا 400 کیلو کالری خواهید سوزاند. دوچرخه سواری ورزشی بسیار مناسب برای قلب است و باعث افزایش قدرت و تداوم عضلات ران و ساق پا می شود اما مثل دویدن ، اندام فوقانی را زیاد به چالش نمی اندازد.
------
شنا
خیلی ها معتقدند که شنا بهترین ورزش ساده قابل انجام توسط انسان است. مطالعات نشان داده واقعا این گونه است و شنا کردن ، ورزشی مناسب برای کل بدن است. با شنا کردن شما درهر نیم ساعت حدود 360 کیلو کالری خواهید سوازند که البته کمتر یا بیشتر شدن این میزان به سرعت شنا کردن و قدرتی که برای حرکات خود به کار می گیرید ، وابسته است.اکثریت افرادی که شناگر حرفه ای نیستند نمی توانند در مدت طولانی شیوه درست شنا کردن و حرکات مناسب را انجام دهند. بهترین شیوه برای شنا کردن، شیوه استفاده از فاصله گذاری است. طول استخر را شنا کنید ، سپس نفس بگیرید و دوباره این میزان را شنا کنید.
-------
اسکواش
از آن ورزشهایی است که حسابی عرق شما را در میاورد. اگر با سرعت متوسط ، اسکواش بازی کنید حداقل هر نیم ساعت 300 کالری خواهید سوازند. این ورزش از لحاظ تنظیم عملکرد قلبی - تنفسی فوق العاده است. عضلات اندام تحتانی را شکل می دهد و قدرت و تداوم عملکرد آن ها را بالا می برد. در ضمن با توجه به حرکات سریع دست و گردن ، انعطاف اندام فوقانی شما هم بالا خواهد رفت. اما یادتان باشد اول باید حسابی بدن تان را گرم و بعد ورزش کردن را شروع کنید

ارسال شده: 09 آذر 1389 - 0 نظر [ نظر ] - 0 بازپیوند [ بازپیوند ]
Delicious Digg Facebook Fark MySpace

کپی رایت 2017  -  سوالات رایج  -  قوانین و مقررات  -  ابزارهای نت ایران  -  معرفی نت ایران  -  تماس با ما