بسمه تعالی
 1- پروفایل شما مالِ خودتونه! پس مسئولیت کامنت هایی که روی پست های شما گذاشته میشه هم با خودتونه.
 تیم مدیریت سعی میکنه که متخلفین باعث ایجاد مزاحمت و خرابکاری در پست شما نَشَن اما خُب همکاری شما هم لازمه.

 2- اگه استفاده شما از نت ایران در مغایرت با قوانین "مدنی و رسمی داخل کشور" یا در تضاد با "حتمیات بین المللی" باشه، تخلف محسوب شده و شرمندتون میشیم!

 3- ارسال مطالبی که مضمونشون پورنوگرافی، وقاحت و همجنس گرایی باشه تخلف محسوب میشه و در ضمن تصویر پروفایلتون هم باید در حد شرع و عرف جامعه باشه؛ درغیر این صورت ناچاراً تصاویرتون مورد اعمال قانون قرار می گیره.

 4- ارسال تصاویر یا محتوایی که خشونت رو ترویج بِدن و دلخراش باشن یا اینکه مضمونشون توهین و افترا و بی احترامی به عقاید و سلایق دیگران، توهین به قومیت ها، نژادپرستانه و ناسزاگویی به اشخاص (چه حقیقی و چه حقوقی) باشه تخلف به حساب میاد و ... (اشاره به مورد قبل)

 5-انتشارتصاویر و فیلم بازیگران و خواننده های غیرمجاز(منشوری) از شما بعیده.

 6-وقتی قصد دارین موسیقی آپلود کنین لطفاً حواستون به چندتا نکته باشه:
 اول اینکه ارسال صدای بانوان طبق قوانین کشورمون ممنوع هستش و دوم اینکه باید به محتوای ترانه و وجهه خواننده دقت کنید.
 مثلا بعضی از رپ ها که تکست مناسبی دارن و خواننده هم به بی اخلاقی و فساد شُهره نیست مشکل نداره اما اگر محتوای رپ، فحاشی، بی احترامی و طعنه های سیاسی باشه ممنوعه.
 در رابطه با خواننده های پاپ هم باید به محتوا توجه بشه، مثلا ارسال ترانه هایی سیاسی از خواننده های فارسی زبان مقیم خارج از ایران باعث میشه ناظرین محتوا حال و احوالی با شما داشته باشن.

 7- اگه قصد دارید مسائل سیاسی، اجتماعی و فرهنگی رو نقد کنید باید به مسئولین و شخصیت ها احترام بذارید. اگه این نقد باعث ایجاد فضای تخریب و اهانت بشه تخلف شناخته میشه و مورد برخورد قرار میگیره.

 8- هک کردن، دزدیدن اطلاعات و یا نفوذ و سوءاستفاده از فضای نت ایران تخلف محسوب میشه و در صورت نیاز، اطلاعاتی از قبیل آی پی و ... جهت پیگیری در اختیار مراجع مربوطه و پلیس فتا قرار میگیره.

 10- مدیرانِ نت ایران تا جایی که امکان داشته باشه در بحث ها و گفتگو ها شرکت نمیکنند و از شخصی حمایت نمیکنن اما در صورت نیاز همیشه کنار شما هستیم.

 11- از گذاشتن شماره تماس در پروفایلها و کامنت هاتون خودداری کنین، تا مزاحمت های کمتری داشته باشین.

 12- اینجا تبلیغات و فروش محصول ممنوعه! VPN و آنتی فیلتر که دیگه بدتر! پروفایلتون مسدود میشه و از حضورتون در نت ایران محروم میشیم.

 13- انتشار پیام های خصوصی و یا اطلاعات شخصی دیگر کاربران واقعاً کار زشتیه و ما تو این موضوع با هیچ کس شوخی نداریم.

 14- اگه مسدود شدین یا به هردلیلی ورودتون به پروفایل کاربریتون به مشکل برخورد کرد، برای پیگیری فقط به "مدیریت نت ایران""http://www.netiran.net/netiran" یا بخش "تماس باما" پیام بفرستید.
  اگه راجع به قوانین قوانین و نحوه برخورد مدیران سوالی داشتید، "مدیر نظارت بر محتوا"”http://www.netiran.net/contentManagement/” در خدمت شماست.
  اموری مثل اطلاع رسانی و ساخت گروه هم به عهده "روابط عمومی""http://www.netiran.net/information" هستش.
  مشکلات فنی احتمالی شما در نت ایران هم با کمک پروقایل "آموزش""http://www.netiran.net/education" قابل حله.

 15- ورود شما به نت ایران یعنی قبولِ قوانین، پس لطفاً با پیگیریِ به روزرسانی قوانین، حضوری بهتر در نت ایران داشته باشید.
کپی رایت 2017  -  سوالات رایج  -  قوانین و مقررات  -  ابزارهای نت ایران  -  معرفی نت ایران  -  تماس با ما